دستگاه کارتن سازی و تاثیر آن در صنعت بسته بندی

دستگاه کارتن سازی و تاریخچه آن
فوریه 23, 2016
دستگاه ورق سازی و تبلیغات
فوریه 28, 2016

دستگاه کارتن سازی و تاثیر آن در صنعت بسته بندی

دستگاه کارتن سازی

تولید و تبدیل انواع و اقسام مواد مصرفی و تجهیزاتی، زینتی، آسایش و راحتی، حرکت، انرژی، خودرو، هواپیما، دستگاه کاغذ سازی ، دستگاه ورق سازی، دستگاه جعبه سازی، دستگاه کارتن سازی و … توسط صنایع به وجود می آید. اصولا جز در کشاورزی و دامداری که تولید اولیه آن ها موادغذایی است، در بقیه موارد نیاز به صنعت است که امروزه وقتی به اشیا کنار خود نگاه می کنیم، بیشتر آن ها را حاصل صنعت می بینیم، که اگر صنعت نبود شاید این اشیا هم وجود نداشتند. انواع و اقسام جعبه هایی که هنگام خرید لوازم خانگی، لوازم اداری، لوازم آرایشی و بهداشتی و خرید دستگاه های الکترونیکی و قطعات مختلف ماشینی با چاپ و رنگ بندی مختلف برای بسته بندی مورد استفاده قرار گرفته اند، نتیجه واکنش هایی است که در صنعت ورق سازی و کارتن سازی به وقوع پیوسته است. دستگاه ورق سازی کارتنی و در نتیجه دستگاه کارتن سازی نتیجه رخدادهای صنعتی مهم در جهان بوده است. دستگاه کارتن سازی برای جعبه های تلویزیون، رادیو، ضبط صوت، وسایل آشپزخانه، بخاری، رادیاتور، کولر، یخچال، کاغذ، کتاب، داروها، تجهیزات بیمارستانی، وسایل بهداشتی، وسایل ورزشی، ابزارهای کشاورزی، لوازم آرایشی، قطعات خودرو و ماشین الات و صدها هزار انواع و اقسام کالاها و محصولات به کار می رود که حاصل نتایج فعل و انفعالات صنعت می باشد.

 

دستگاه کاغذ سازی

امروزه زندگی بدون صنعت و فرآورده های آن مشکل و در بعضی از موارد غیر ممکن است. در ایجاد صنایع دستگاه کاغذ سازی و دستگاه کارتن سازی استعدادهای خاصی مثل نیروی اسانی ماهر، مواد اولیه، راه های ورودی و خروجی، راه های توزیع و خدمات باید در نظر گرفته شود. هر صنایعی در کنار خود به مرور کارخانه های جنبی و تکمیلی در کنار خود به وجود می آورد، بنابراین لازم است محدودیت این گونه صنایع تبدیلی و تکمیلی مشخص شود و پیش بینی لازم به عمل آید. صنعت کاغذ سازی همچنین جعبه سازی از جمله صنایعی هستند که با توزیع و رشد صنعت تولید دستگاه کاغذ سازی و دستگاه کارتن سازی به وجود آمده اند و در مرحله پیشرفت خوبی هستند. تنها یک دستگاه کارتن سازی ساده جهت تولید جعبه های دستمال کاغذی می تواند به یک گارگاهی بزرگ و پر درآمد تبدیل شود که اگر با برنامه ریزی در جهت نیروی انسانی عمل کرد می توان به تولید انبوه رسید. بهتر است در استخدام نیروی کار ترتیبی اتخاذ شود که کلیه نیروهای خدماتی از نیروهای بومی باشند (نیروهای کارگر، نیمه ماهر، نیروی ساده و آبدارچی، انتظامات و مانند ان ها) در مرحله دوم نیز تا حدالامکان از نیروهای متخصص بومی بهره گرفته شود به این وسیله هزینه ایاب و ذهاب و مسکن برای صنایع تقلیل می یابد.

یکی از مهمترین نکاتی که در صنعت مورد توجه بوده است، آسیب نرساندن به زمین های کشاورزی و محیط زیست است که به علت قابل بازیافت بودن کاغذ و ورق های مقوایی و کارتنی، صنعت کاغذ سازی و کارتن سازی از اهیمت زیادی برخوردار می باشد.

سیاست های اقتصادی کشور همواره بر تولید داخلی بوده است. اهمیت به این موضوع در صنعت ارجحیت دارد. شرکت نامی و بزرگ باربد ماشین میهن از بزرگترین تولید کنندگان در سطح کشور است که با عرضه دستگاه ها و ماشین الات کاغذ سازی، ورق سازی، کارتن سازی بر روند توسعه و رشد اقتصادی ارج نهاده و در این راستا با تولید دستگاه هایی با کیفیت عالی در صنعت کاغذ سازی گامی بزرگ بر داشته است که کمک شایانی به تولید کنندگان کاغذ و ورق های کارتنی شده که با قیمتی مناسب می توانند دستگاه هایی مرغوب، با کیفیت و طول عمر بالا تهیه نمایند.

 

Untitled-1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *